رکورد قبلیرکورد بعدی

" بررسی نتایج کراتکتومی فوتو رفراکتیو با استفاده از روش تکنیک انفرادی شده جهت اصلاح عیوب انکساری در بیماران مبتلا به آستیگماتیسم بیشتر از دو دیوپتر "


نام مرکز : دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
نوع مدرک : پایان نامه فارسی
زبان مدرک : فارسی
شماره رکورد : 101939
شماره مدرک : ‭ت۱۴۵۳۸‬
شماره راهنما : ‭WW،۳۱۰،ص۶۵۸ب،۱۳۹۲‬
سرشناسه : صفاریان، آرمیتا
عنوان : بررسی نتایج کراتکتومی فوتو رفراکتیو با استفاده از روش تکنیک انفرادی شده جهت اصلاح عیوب انکساری در بیماران مبتلا به آستیگماتیسم بیشتر از دو دیوپتر [پایان‌نامه]
نویسنده : /آرمیتا صفاریان
استاد راهنما : ؛ حسن رزمجو
محل تحصیل : دانشکده پزشکی
سال تحصیل : ، ‭۱۳۹۲‬
مقطع تحصیلی : رشته پزشکی، دکترای حرفه‌ای
صفحه شمار : ‮ص ‭۱۴‬‬: جدول، نمودار
يادداشت : این یک پایان نامه تحقیقاتی با شماره‭ ۳۹۰۲۹۵ ‬است
يادداشت : چاپی
چکيده : با وجود بررسی های متعددی که اثربخشی و ایمنی فتورفراکتیو کراتکتومی با روشهای هدایت جبهه موج و سیلندر متقاطع را نشان داده اند، مطالعات کمی در زمینه تکنیک های جدید مانند تکنیک انفرادی شده یا‭Advanced Personalized Technique (APT0)‬ انجام شده است. این مطالعه جهت مقایسه نتایج دید و رفرکشن پس از عمل به شیوه ‭APT‬ در بیماران مبتلا به آستیگماتیسم بیشتراز‭ ۲ ‬دیوپتر انجام شد. در یک کارآزمایی بالینی،‭ ۱۶ ‬بیمار پشت سر هم (‭ ۱۰ ‬مرد و‭ ۶ ‬زن) که در فاصله زمانی مهر ماه سال‭ ۱۳۹۰ ‬تا خرداد ماه‭ ۱۳۹۱ ‬به علت ابتلا به آستیگماتیسم بیشتر از‭ ۲ ‬دیوپتر که به کلینیک صدرای شهر اصفهان مراجعه کردند و برای تصحیح عیوب انکساری خود تحت عمل جراحی فتورفراکتیو کراتکتومی به روش ‭APT‬ قرار گرفتند، وارد مطالعه شدند. و اطلاعات دموگرافیک و نتایج معاینه کامل چشمی آنها، قبل از عمل و شش ماه بعد از عمل به طور کامل ثبت شد. در این مطالعه‭ ۱۶ ‬بیمار که هر دو چشم آنها ‭ ۳۲)‬چشم) تحت عمل قرار می گرفت با میانگین سنی‭ ۲۸/۸ + / - ۶/۹ ‬سال وارد مطالعه شدند.‭ ۶ ‬ماه پس از عمل در کل حدت بینایی هر دو چشم در بیماران از‭ ۲/۷۲ + / - ۳/۱۳ ‬قبل از عمل به‭ ۷/۰۶ + / - ۳/۳۰ ‬بعد از عمل افزایش یافت معادل کروی هر دو چشم قبل و بعد از عمل از‭۲/۱۸ + / - ۲/۲۹ ‬- به‭ ۰/۲۶ + / - ۰/۴۱ ‬تغییر یافت. تغییرات آستیگماتیسم چشم ها از‭ ۳/۵۴ + / - ۱/۰۳ ‬به‭ ۰/۷۵ + / - ۰/۶۶ ‬کاهش یافت. کلیه تغییرات مذکرو از نظر آماری معنی دار بود. انجام عمل فتورفراکتیو کراتکتومی با روش ‭APT‬ بر حدت بینایی و معادل کروی و آستیگماتیسم موثر است و می تواند دید اصلاح نشده و اصلاح شده را به میزان قابل قبولی ارتقا دهد. با این حال انجام مطالعات بیشتر با حجم نمونه بیشتر وبا فاصله زمانی بیشتر بعد از عمل پیشنهاد می شود.
توصیفگر : ۱. آستیگماتیسم .- کلید واژه ها: آستیگماتیسم
: نادرستی های شکست نور
: بیماریهای چشم
: Astigmatism
: Refractive Errors
: Eye Diseases
شناسه افزوده : رزمجو، حسن، استاد راهنما
شناسه افزوده : دانشکده پزشکی
کپی لینک

پیشنهاد خرید
پیوستها
عنوان :
نام فایل :
نوع عام محتوا :
نوع ماده :
فرمت :
سایز :
عرض :
طول :
موجودی
کتابخانه مؤیدالاطباء
نمایش کامل جزئیات | عدم نمایش جزئیات
جزئیاتمحل نگهداریشماره ثبتشناسه بازیابیجلدوضعيتتاريخ برگشت
2 - کتابخانه مؤیدالاطباء۱۴۵۳۸موجود‭‬
نظرسنجی